Брестовац: Шведска не надигра, очекувам подобро издание против Египет

3 копии

Четврти пораз за нашата ракометна селекција во петтиот меч на СП во Египет. Овојпат Русија и тоа како не надигра во сите ракометни елементи, едноставно уште во ...
| | веќе видена | слични

Македонија не успеа да направи изненадување и претрпе пораз од Русија на Светското првенство, но овој меч воедно донесе и крај на една извонредна серија на ...
| | веќе видена | слични

За капитенот на репрезентацијата на Македонија денес заврши една неверојатна низа. Лазаров откако дебитираше на Светското првенство во 1999 година постигнуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првата фаза од пописот се одвива тековно, согласно со пропишаните безбедносни протоколи и според властите и надлежните институции, нема причина тој да се ...
сите 536 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето доверба во Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ повторно е фатено во лаги дека ...
сите 246 | | | веќе видена

Во вчерашното гостување на Сител ТВ во Дневникот, министерот за здравство Венко Филипче најави дека во недела се очекува да пристигнат првите количини од ...
сите 563 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 209 | | | веќе видена

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 214 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брестовац: Шведска не надигра, очекувам подобро издание против Египет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: