Во последните 24 часа нема нови ковид – пациенти на интерните клиники во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 14 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, а вкупно се лекуваат 300, соопшти ...
| | веќе видена | слични
18 копии
2 копии

Вкупниот број на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 90.124, бројот на оздравени пациенти е 76.045, на починати е ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека од Ковид-19 во изминатото деноноќие починале 14 лица, односно, пет пациенти од Скопје на 70, 78, 65, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение излезе со нови детали за, како што ја нарекуваат, коалицијата на премиерот Зоран Заев со поранешниот директор ...
сите 954 | | | веќе видена

Мислењето на Љубчо Георгиевски за решението околу актуелниот македонско- бугарски спор е негово лично мислење. Ние ниту некогаш сме преговарале ниту ќе ...
сите 110 | | | веќе видена

Министерот за правда, Бојан Маричиќ е министерот на кого обвинител му кажал дека Сашо Мијалков може да избега. Ова го соопшти премиерот Зоран Заев, ...
сите 239 | | | веќе видена

„Aман, не воскреснувајте... игнор... нека ќути, нека ужива во украдените пари и нека биде благодарен што не одговара за криминали“, со ваква реакција се јавил ...
сите 262 | | | веќе видена

Амнестираниот Владо Бучковски, кој од позиција на министер за одбрана, докажано (и осудено) немаше дилема да тргува со воени делови во време на воена криза, ...
сите 115 | | | веќе видена

Вакцинацијата вака или онака се спроведува несекаде во светот, некаде повеќе, некаде помалку, во зависност од тоа колку владите успеале да набават вакцини. ...
сите 144 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 201 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев очекува овие денови да има информација од Кина кога ќе почне утоварот на вакцините. Тој денеска во изјава за медиумите рече дека се е ...
сите 462 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во последните 24 часа нема нови ковид – пациенти на интерните клиники во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: