Бесими: Економската состојба стабилна и покрај ковид-кризата

Универзитетот во Тетово и Турската агенција за меѓународна соработка и развој (ТИКА) за Македонија ќе соработуваат во насока на подобрување на условите за ...
| | веќе видена | слични

Продлабочување на економската соработка меѓу Република Косово и Северна Македонија како две соседни земји е приоритет. И во минатото досега ние имавме одлична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да се бориме заедно против корона пандемијата, а предизвиците да ги претвораме во можности, порача денеска вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Се чувствувам оптимист во врска со агендата на Организацијата за економска соработка и развој (OECD) која вклучува интензивен и одржлив пристап кон инклузивно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, oствари разговор преку видео-врска со Карменца Харамиљо Гутиерез, новоименувана амбасадорка на Република Колумбија за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски имаше работна средба со Вршителот на должност во Амбасадата на Државата Катар, шеик Јасим бин Хамад ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски и амбасадорот на Народна Република Кина во Република Македонија, Џанг Ѕуо на денешната средба го реафирмирале ставот дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска го примил амбасадорот на Народна Република Кина во Република Северна Македонија, Џанг Ѕуо. На средбата, како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа и министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини остварија средба со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако министерот за правда Бојан Маричиќ потврди дека на неформална средба во петокот, обвинителката Вилма Русковска му кажала „гласина“ дека е можно Сашо ...
сите 559 | | | веќе видена

Последно на што работи Владата е нарачка на вакцини и од производителот Астра Зенека, а ако се пресмета вкупно колку активности презедовме за да обезбедиме ...
сите 397 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 547 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 219 | | | веќе видена

Слушам одредени изјави по медиумите и сега формално јас не знам дали Сашо Мијалков избегал или не. Ако избегал ние имаме институции во државата кои треба да ...
сите 152 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Полска им предложи на производителите на вакцини да ја „споделат“ лиценцата за производство, изјави полскиот министер за одбрана Мариуш Блашчак за националното ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Економската состојба стабилна и покрај ковид-кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: