Коалиција „Маргини“: Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација


Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски во интервју за ТВ Алфа рече дека секој граѓанин има право на избор, и тие кои ќе одлучат да апстинираат, и тие ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во дневникот на Алфа телевизија говореше околу законот за попис кој со европско знаменце и без консензус ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ чека законот за попис да излезе во Службен весник да почнат со собирање потписи од граѓаните со кои ќе побараат во Парламентот да се ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Славјанка Петровска „Тешко на државава кога амнестиран криминалец како Заев ќе организира ...
| | веќе видена | слични

Тешко на државава кога амнестиран криминалец како Заев ќе организира фалсификуван попис. СДСМ повторно не ги послуша граѓаните и без нивна волја сака да ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство го усвои Законот за попис на населението. Сега, создадени се сите нормативни услови за спроведување на оваа важна статистичка ...
| | веќе видена | слични

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Северна Македонија ќе се спроведе од 1 до 21 април оваа година, а за негова доследна реализација ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 171 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коалиција „Маргини“: Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: