Транзицијата на власта во САД со породилни маки


Републиканските сенатори во горниот дом на американскиот Конгрес ги повикуваат демократите почетокот на судењето за отповикување на поранешниот претседател ...
| | веќе видена | слични

Републиканците со барање до Сенатот судењето за поранешниот претседател на САД Доналд Трамп, во рамки на постапката за импичментот да се одложи до февруари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се чини дека поранешниот американски претседател Бил Клинтон заспал за време на инаугурацискиот говор на Џо Бајден, така барем пишува Њујорк пост. На видео ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на републиканците во Сенатот, Мич Меконел, предложи почетокот на судењето за отповикување на Доналд Трамп да се одложи за февруари, со цел да му се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започна првиот преглед на штетите на уметничките дела и архитектурата на Капитол Таа прва среда во новата 2021 година светот го обиколија шокантни снимки на ...
| | веќе видена | слични

Традиционалниот ручек е веќе откажан и луѓето нема да доаѓаат на церемонијата. Церемонијата на инаугурацијата се одржува под зголемена безбедност по упадот во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп наводно деновиве разговарал со своите најблиски соработници за формирање на нова политичка партија во настојувањето да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 438 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 219 | | | веќе видена

Барањето за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците за февруари и март 2021 година „образец БФП-ИП/3″ е поставено на платформата на УЈП е-даноци ...
сите 240 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 273 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево на својот Фејсбук профил упати честитки до пратениците, претседателот на Собранието и до собраниските служби за усвојувањето на ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Транзицијата на власта во САД со породилни маки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: