ЗНАЕМЕ КОИ СТЕ, АГЕНТИТЕ ЌЕ ВЕ ПРОНАЈДАТ - порака од директорот на ФБИ до 200 осомничени кои упаднаа во Капитол


Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претставничкиот дом на САД в понеделник ќе достави предлог до Сенатот за отповикување на поранешниот претседател Доналд Трамп, обвинувајќи го за поттикнување ...
| | веќе видена | слични

Судењето за отповик на поранешниот американски претседател Доналд Трамп поради неговата улога во смртоносниот упад во зградата на Конгресот почнува во Сенатот ...
| | веќе видена | слични

Претставничкиот дом ќе го достави обвинението до Сенатот во понеделник и ќе започне процесот на судење во горниот дом на парламентот со 100 члена. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Републиканците во американскиот Сенат ги повикуваат демократите да го одложат почетокот на судењето за отповикување на поранешниот претседател Доналд Трамп за ...
| | веќе видена | слични

Републиканците со барање до Сенатот судењето за поранешниот претседател на САД Доналд Трамп, во рамки на постапката за импичментот да се одложи до февруари. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Конгресната полиција во Вашингтон ги истражува извештаите дека републиканскиот конгресмен Енди Харис вчера со пиштол се обидел да влезе во Претставничкиот дом ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на републиканците во американскиот Сенат, Мич Меконел, предлага поранешниот претседател Доналд Трамп да добие рок од две недели да се подготви за ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека поранешниот американски претседател Бил Клинтон заспал за време на инаугурацискиот говор на Џо Бајден, така барем пишува Њујорк пост. На видео ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на републиканците во Сенатот, Мич Меконел, предложи почетокот на судењето за отповикување на Доналд Трамп да се одложи за февруари, со цел да му се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во попладневниот дел од 34-тата седница претениците дебатираа за девет закони од сферата на здравството. Пратениците од опозицијата нагласија дека предлог ...
сите 406 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 611 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче посочи дека имунизацијата на населението сигурно ќе биде во текот на овој месец, ако се водиме според најавите и на ...
сите 288 | | | веќе видена

По два дена молк, обвинителката Вилма Русковска и сама призна дека за можното бегство на Сашо Мијалков му кажала и на министерот за правда, Бојан Маричиќ. Тоа ...
сите 349 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 154 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски тврди дека во следните денови се очекува Владата да го повлече предлогот за номинација на Фрчкоски за ...
сите 36 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗНАЕМЕ КОИ СТЕ, АГЕНТИТЕ ЌЕ ВЕ ПРОНАЈДАТ - порака од директорот на ФБИ до 200 осомничени кои упаднаа во Капитол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: