Мицкоски: Има дополнителни 12 барања од Бугарија во документ кој Заев го крие од македонската јавност


Јас уште во октомври месец кажав дека има дополнителни барања и дека тие барања се формулирани како нон пејпер, патоказ или анекс и тогаш бев прогласен дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По посетата на неколку земји од централна Европа, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека Македонија има пријатели, кои даваат поддршка за наш ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека земјите од регионот се рекордери по успеси и достигнувања, Македонија е рекордер по украдени избори, попис кој е фалсификат во најава, потрошени пари за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 21 јануари 2021 година претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ г-дин Александар Николоски во Загреб ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски за три дена оствари средби тројца европски лидери Резултатот од средбите со Орбан, Јанша и Пленковиќ е дека само ВМРО-ДПМНЕ може да ја извади ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изминативе денови оствари низа средби значајни за Македонија. Тој, придружуван од потпретседателот на партијата, ...
| | веќе видена | слични

Заврши мини турнејата која Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ја имаа оваа недела. ...
| | веќе видена | слични

За само неколку денови лидерот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Николоски имаа средби со неколку европски лидери кои јасно ја изразија поддршката ...
| | веќе видена | слични

Додека премиерот Зоран Заев се занимава со дворски игри и политички манипулации во обидот да најде оправдувања за неуспесите кои ги дожувува земјата на сите ...
| | веќе видена | слични

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 630 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 338 | | | веќе видена

Откако американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД и испратиле на Москва одговори на безбедносните барања на Русија, истото го направија и ...
сите 613 | | | веќе видена

Засилувачката доза на вакцините против Ковид-19 може да ги намали идните хоспитализации во Европа за најмалку половина милион, соопшти денеска Агенцијата за ...
сите 406 | | | веќе видена

СОНК бара владата да ја преиспита одлуката за почетокот на второто полугодие. Синдикалците ги повикаа надлежните да размислат за алтернативни методи додека ...
сите 143 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 49 | | | веќе видена

Пратениците ја продолжуваат агонијата на и така уништените компании. Поради тоа што не успеаја да ги усвојат измените на Законот за платен промет, фирмите кои ...
сите 461 | | | веќе видена

Легендарниот пејач Аки Рахимовски за последен пат беше испратен на загрепски Мирогој во Алејата на великаните. Ковчегот на Аки Рахимовски беше покриен со ...
сите 149 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Има дополнителни 12 барања од Бугарија во документ кој Заев го крие од македонската јавност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: