Македонските ракометари поразени од Шведска на стартот на Светското првенство


Македонската ракометна репрезентација со пораз го отвори вечерва Светското првенство во Египет, претрпувајќи убедлив пораз од Шведска од 32:20 (16:11). Мечот ...
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација денеска (15:30 часот) го игра вториот дуел од главната фаза на Светското првенство, за противник ја има селекцијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската ракометна репрезентација веќе нема шанси за пласман во четвртфиналето на Светското првенство во Египет, но тимот е должен да го даде својот ...
| | веќе видена | слични

Попладнево со почеток во 15:30 часот, Македонија против Русија ќе го одигра вториот меч од втората фаза на СП во Египет. Првиод од Словенија го загубивме со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракометна репрезентација на Македонија во втората рунда од главната рунда на Светското првенство во Египет силите ќе ги одмери со селекцијата на Русија. Мечот ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Русија ќе излезат денеска на мегдан во Каиро (15.30 часот), во битка која од овие две селекции ќе стигне до првата победа во главната фаза од СП ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 162 | | | веќе видена

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 538 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 47 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 238 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен ...
сите 243 | | | веќе видена

Се случи првата отстапка од Софија за Скопје. Јавниот сервис - Бугарската национална телевизија (БНТ) за вечерва во ударен термин најавуваше дека одново ќе го ...
сите 207 | | | веќе видена

Како и претходните години, така и оваа, најмногу пари за оваа намена ќе потроши Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските ракометари поразени од Шведска на стартот на Светското првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: