(Видео) Арсовски: Oд МВР се виновни што секој бандит со пиштол пука кај стигне


На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
| | веќе видена | слични

Двојните стандарди на СДСМ веќе станаа суштински дел на нивната стратегијата на владеење. Зоран Заев и СДСМ како да имаат луѓе во државата кои им се мили ...
| | веќе видена | слични

Во инцидентот со палењето на бугарскот знаме што предизвика остри реакции во јавноста и демарш од Бугарија, се идентификувани три лица и во соработка со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѓорѓи Влајнкиноски, лицето кое што беше уапсено поради настаните на 13 јануари во Вевчани, каде што беа испратени специјалци, вчера бил на четиричасовен распит ...
| | веќе видена | слични

Две слики, денешната и од пред четири дена, се слика за „грижата на власта за здравјето на граѓаните“ во Македонија. Сликите ги објави Александар Пандов на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДДПМНЕ, Александар Пандов, реагира дека се покажало дека насилната полициска реакција за време на Вевчанскиот ...
| | веќе видена | слични

Уапсено лице од судирот со полицијата во рамки на Вевчанскиот карневал, денес се огласи на својот фејсбук профил каде посочи дека бил на распит 4 часа и во ...
| | веќе видена | слични

Единствениот уапсен од полицијата за карневалот во Вевчани бил испрашуван четири часа во полициска станица во Струга за настаните на 13 јануари кога МВР ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 168 | | | веќе видена

Партијата Левица денеска се пофали дека нивниот јавен притисок ја натерал Владата да ја набави вакцината Спутник В. „ Нашиот пратеник - Димитар Апасиев, уште ...
сите 332 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Арсовски: Oд МВР се виновни што секој бандит со пиштол пука кај стигне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: