Мицкоски вечерва гостин во вестите на „Сител“ во 19


За само неколку денови лидерот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Николоски имаа средби со неколку европски лидери кои јасно ја изразија поддршката ...
| | веќе видена | слични

Додека премиерот Зоран Заев се занимава со дворски игри и политички манипулации во обидот да најде оправдувања за неуспесите кои ги дожувува земјата на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во Загреб оствари средба со премиерот на Република ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Денес во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во ...
| | веќе видена | слични

На средбата Мицкоски побара од Хрватска да го поддржи одблокирањето на европските интеграции на државата, посочувајќи дека покрај ветото од источниот сосед ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 617 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Кон крај на летото се очекува да се постигне колективен имунитет со вакцинирани половина од полнолетните граѓани. Вакцинацијата во моментот е забавена поради ...
сите 341 | | | веќе видена

Намалената фреквенција лани беше поради пандемијата со Ковид-19 кога и двата премина по тримесечниот привремен прекин повторно беа отворени на 30 јуни. – Во ...
сите 219 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, се сретна со Aн Линде, министерката за ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски вечерва гостин во вестите на „Сител“ во 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: