Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста како генерален секретар на Владата

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста се појави како нов генерален секретар на Владата и објави фотографии од својот прв јавен настан. Потпретседателот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членовите на Координативното тело за имплементација на Националната стратегија „Едно општество и интеркултурализам” денеска преку видео-конференциска врска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими вршителот на должност во Амбасадата на Државата Катар во Република Македонија, шеик Јасим бин Хамад Ал-Тани. ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети мислења за текот и динамиката во развојот на билатералните односи меѓу двете земји и беше реафирмиран интересот за натамошно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инфраструктурните проекти што се реализираат во делот на патната и железничката инфраструктура, како и проектот за гасификација на земјата, беа главни теми на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски оствари работна средба со aмбасадорот на Италија во Република Северна Македонија, Н.Е Андреа Силвестри. На ...
| | веќе видена | слични

Британската амбасадорка во земјава, Рејчел Галовеј, на денешната средба со генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири, пред се упати честитка за неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Континуираната британска поддршка за процесот на реформи на јавната администарција во земјава и интензивирање на стопанската соработка меѓу двете земји беа ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Владата на Република Македонија Мухамед Зеќири денеска се сретна со амбасадорката на Обединетото Кралство во нашата земја, Рејчел ...
| | веќе видена | слични

Средба на генералниот секретар на Владата, Зеќири со амбасадорката Рејчел Галовеј: Продолжува континуираната поддршка од Обединетото Кралство во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 874 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 659 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител Телевизија изјави дека наредната недела ќе се одлучува дали ќе има ...
сите 432 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 182 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста како генерален секретар на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: