Лагард: Жалам, биткоинот нема да стане валута, а поттикнува криминални бизниси


Биткоинот има своја улога во олеснување на некои криминални активности и оваа криптовалута овозможува некој „смешен бизнис“, рече п ретседателката на ...
| | веќе видена | слични

Цената на биткоинот достигна рекордно високо ниво од над 41.000 долари во петокот и сега сега има вкупна пазарна вредност од над 700 милијарди долари со што ...
| | веќе видена | слични

Интересот за „копање“ на криптовалути на глобално ниво од ден во ден расте сè повеќе, особено откако Биткоин достигна рекордна вредност од 40 илјади ...
| | веќе видена | слични

Џејмс Хауелс е 35-годишен ИТ-инженер од Велс, кој го фрлил уредот со сите негови биткоини , ненамерно. Тој го расчистувал својот дом во 2013 година и имал два ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џејмс Хауелс, софтверски инженер, се откажал од „рударење на биткоини“ уште во 2009 година, бидејќи неговата девојка тогаш му се пожалила дека „сето тоа е ...
| | веќе видена | слични

Стефан Томас, програмер од Сан Франциско, пред десет години добил како подарок 7.002 биткоини како награда за снимање на видео во кое објаснува како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 455 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 375 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 662 | | | веќе видена

Членовите на македонскиот тим во Комисијата би сакале да ја информираат јавноста во однос на неточните и нецелосни информации кои се појавија во јавноста во ...
сите 238 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лагард: Жалам, биткоинот нема да стане валута, а поттикнува криминални бизниси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: