Костовски: Гувернерката работела по налог на моќник за “смрт” на Еуростандард

Најнова колумна на бизнисменот Трифун Костовски со наслов: "Еуростандард банка по втор пат" Почитувани читатели, можеби ви станувам досаден, повторувајќи го ...
| | веќе видена | слични

„Македонска кучка“, „Гасна комора за шиптарите“, „Да се набијат на колец сите педери“……се само дел од фразите кои секојдневно може да се прочитаат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението на оштетени штедачи од „Еуростандард“ реагираат на Во паушално соопштението на Народната банка со коешто се оградува од сите дејствија кои ги ...
| | веќе видена | слични

(Реакција на соопштението на Здружението на штедачи на „Еуростандард банка“, објавено на 18 јануари 2021 година) Почитувани, со цел правилно информирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народната банка и гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, целосно ги отфрлаат неточните наводи и квалификации во соопштението на Здружението ...
| | веќе видена | слични

Откако утрово Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка ја обвини гувернерката Анита Ангеловска – Бежоска за инволвираност со пропаѓањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народната банка и гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, преку соопштение објавија дека целосно ги отфрлаат неточните наводи и квалификации ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 455 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 80 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 703 | | | веќе видена

Членовите на македонскиот тим во Комисијата би сакале да ја информираат јавноста во однос на неточните и нецелосни информации кои се појавија во јавноста во ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски: Гувернерката работела по налог на моќник за “смрт” на Еуростандард

Од:
До кого (е-маил):
Порака: