СКСЗМ: Корона-кризата згасна над четири илјади компании


6 копии

Занаетчиите бараат од државата да бидат опфатени со петтиот антикризен пакет, да продолжи мерката за минимална плата која се движи од 17.410 до 21.700 денари, ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Континуитет во помошта, безусловна субвенција за сите вработени во угостителската индустрија во висина на бруто плати додека се во важност ограничувањата со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наместо како одговор да добиваме „ќе” видиме и „ќе” разговараме, го замолуваме вицепремиерот Битиќи итно да го прецизира терминот за работна средба доколку ...
| | веќе видена | слични

Занаетчиите од Куманово бараат Општината да им помогне да обезбедат деловен простор за отварање занаетчиски дуќан, во кој ќе се продаваат нивните производи и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата со донесената прва мерка од петтиот антикризен пакет им подари на „локомотивите“ – членки на Стопанската комора на Македонија 162,4 милиони евра, а на ...
| | веќе видена | слични

Од денеска рестораните ќе работат до 21 часот. За угостителски објекти на аеродромите, на бензинските пумпи и во хотелите нема ограничување, односно тие ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот министер за финансии Трајко Славески, смета дека некои од антикризните мерки кои ги донесе владата за справување со коронавирусот, се популистички. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истрагата за случајот со Сашо Мијалков мора да покаже каде е пропустот, дали некој помогнал и кој е тој и да се види каде е проблемот во целокупниот систем на ...
сите 869 | | | веќе видена

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на прес-конференција денеска во Ѓорче Петров рече дека за една недела се собрани над 80.000 потписи против ...
сите 251 | | | веќе видена

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1043 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКСЗМ: Корона-кризата згасна над четири илјади компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: