Стојаноска: За пописот е потребен консензус од сите политички чинители, Законот веднаш да се повлече од Собрание


Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата бараат веднаш да се повлече Законот за попис од собраниската дебата и да се организира внатрепартиска и внатре ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
| | веќе видена | слични

Пописот може да се изведе и да се заврши по сите здравствени протоколи. Консензус на ниво на Светската здравствена организација е дека ниту еден процес и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Предлогот за употреба на скенерите за отпечаток на прст при спроведувањето на престојниот попис беше со цел да се елиминира можноста за манипулација со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва при своето гостување Апостол Симовски во емисијата „Вин вин“, директор на ДЗС се закани кој нема да учествува во пописот ќе одговара кривично, а за тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
| | веќе видена | слични

ДОНЕСЕН Е ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС Конечно е изгласан Законот за попис. Со 62 гласа „за“, и со бадентерово мнозинство Собранието го донесе Законот за попис. Ова се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 455 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 375 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 662 | | | веќе видена

Членовите на македонскиот тим во Комисијата би сакале да ја информираат јавноста во однос на неточните и нецелосни информации кои се појавија во јавноста во ...
сите 238 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: За пописот е потребен консензус од сите политички чинители, Законот веднаш да се повлече од Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: