„Одете во Арачиново вака“, „Хунта сака, а и ќе направи војна“: Остри коментари на социјалните мрежи по апсењата во Вевчани


Граѓаните на социјалните мрежи револтирано коментираа за вчерашниот упад на полицијата во Вевчани и апсењето на маскираните карневалци. „Јас не знам што се ...
| | веќе видена | слични

Двојните стандарди на СДСМ веќе станаа суштински дел на нивната стратегијата на владеење. Зоран Заев и СДСМ како да имаат луѓе во државата кои им се мили ...
| | веќе видена | слични

Две слики, денешната и од пред четири дена, се слика за „грижата на власта за здравјето на граѓаните“ во Македонија. Сликите ги објави Александар Пандов на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДДПМНЕ, Александар Пандов, реагира дека се покажало дека насилната полициска реакција за време на Вевчанскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Нервозата на власта на Заев е очигледна. Вчера со полиција, насилно и брутално се растеруваа учесници на Вевчанскиот карневал, традиција долга илјадници ...
| | веќе видена | слични

Очигледно дека однародената власт на Заев не можеше да поднесе како преку хумор и маски се критикува нивната политика и анационалното владеење.           Вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Одете во Арачиново вака“, „Хунта сака, а и ќе направи војна“: Остри коментари на социјалните мрежи по апсењата во Вевчани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: