Лазаров: Немаме инфо за Шведска, но веруваме во изненадување


2 копии

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац вели дека реалноста на Македонија е дека немаме ракометари, бидејќи тимовите не им ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија со пораз од 21:31 од Словенија ги започна натпреварите во втората рунда од Мундијалот во Египет. Иако резултатите за ...
| | веќе видена | слични

Следен противник на македонската ракометна репрезентација во главната рунда по поразот од Словенија е Русија, дуел кој се игра утре (15:30 часот).Селекторот, ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац вели ова не се најтешките денови за селекцијата, тие ќе дојдат кога Лазаров, Стоилов, ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац зборуваше за новинарите пред дуелот со Русија од втората фаза на Светското првенство кое се игра во Египет. ...
| | веќе видена | слични

Со пораз ја стартуваше втората фаза од шампионтатот во Египет нашата репрезентација против стариот познаник Словенија, натпревар во кој нашата селекција загуби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров: Немаме инфо за Шведска, но веруваме во изненадување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: