Успех во лекувањето на ковид-пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

Во изминатиот исклучително критичен период на пандемијата со коронавирус, кога целокупниот здравствен систем се соочуваше со огромен наплив на пациенти и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На парцелата зад инфективното одделение при прилепската градска болница почна да се поставува модуларната болница. Градежните работи се во тек, поставени се ...
| | веќе видена | слични

Во Прилеп започна изградбата на модуларната Ковид болница во момент кога имам драстично намалување на бројот на заразени пациенти со корона вирусот и кога веќе ...
| | веќе видена | слични

По гинеколошко акушерскиот во функција на болните од интерната медицина е и овој оддел,бидејќи сега има хоспитализирано само 35 од ковид 19  до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 20. јануари 2021 (ИНПРЕС) – Во првата половина на месец јануари во Охрид се регистрирани 210 новозаразени лица со COVID-19. Евидентирани се 330 ...
| | веќе видена | слични

Деновиве пристигнаа модулите за монтажната болница за третирање на пациенти заболени од ковид 19 во Охрид. Веднаш се пристапи на нивно монтирање, па така до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успех во лекувањето на ковид-пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: