Власта предлага законски измени во интерес на рударскиот бизнис?

Триесетина граѓански организации за заштита на животната средина направиле анализа на предложените измени на Законот за минерални суровини и испратиле предлози ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за економија информира дека ќе и предложи на Владата да ги повлечат предлог измените на Законот за минерални суровини поднесени до Собранието по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измените на законот за минерални суровини има повеќе недостатоци и треба да му претходи поширока јавна расправа, вели во емисијата „Економски Магазин“ на ...
| | веќе видена | слични

Во новиот закон за минерални суровини, како што посочува Николајчо Николов од Асоцијацијата за рударство при Стопанската комора, проблемот се концесиите, кои, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За нас е најважно сите засегнати страни да бидат вклучени во изработката на новиот Предлог-закон за минерални суровини зашто на таков начин мислам дека може да ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија ги повлече измените на Законот за минерални суровини од скратена собраниска постапка после притисокот од Алијансата за застапување ...
| | веќе видена | слични

Откако предизвика вистинска бура на спротиставени мислења со предложените измени на Законот за минерални суровини, Министерството за економија да го повлече ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за економија донесе одлука да ѝ предложи на Владата да го повлече Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за минерални суровини ...
| | веќе видена | слични

Целта е, како што велат од Министерството, негово доработување и усогласување со забелешките изнесени во барање. Потоа, Предлог законот повторно ќе го достават ...
| | веќе видена | слични

Македонската асоцијација на рударството (МАР) при Стопанската комора на Македонија апелира до Собранието измените на Законот за минерални суровини да не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Меланија Трамп на прошталната церемонија во воздухопловната база Ендруз денеска изјави дека за неа најголема чест била да биде прва дама на САД. А една од ...
сите 174 | | | веќе видена

Ни треба јасна визија и креатива да се справиме со економската криза, во Македонија имаме проблем со големата корупција и невладеењето на правото, рекол ...
сите 232 | | | веќе видена

Согласно неделните извештаи на Институтот за јавно здравје за изминатиот месец, се бележи стабилизација на епидемијата во земјата, велат од Министерството за ...
сите 602 | | | веќе видена

Македонија се уште ги очекува 8.000 вакцини од СрбијаОд политичарите прв ќе се вакцинира министерот за здравство Венко ФилипчеЕК заклучи дека потребна е ...
сите 456 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта предлага законски измени во интерес на рударскиот бизнис?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: