ЕУРОСТАНДАРД БАНКА: Ексминистерката Нина Ангеловска навреме си ги подигнала сопствените пари, но заглави 40.000 евра народни пари

Ексминисерката за финансии Нина Ангеловска, ги повлекла своите лични пари од Еуростандард банка пред нејзиното затворање, но ги оставила депозитите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението на оштетени штедачи од „Еуростандард“ реагираат на Во паушално соопштението на Народната банка со коешто се оградува од сите дејствија кои ги ...
| | веќе видена | слични

(Реакција на соопштението на Здружението на штедачи на „Еуростандард банка“, објавено на 18 јануари 2021 година) Почитувани, со цел правилно информирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народната банка и гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, целосно ги отфрлаат неточните наводи и квалификации во соопштението на Здружението ...
| | веќе видена | слични

Откако утрово Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка ја обвини гувернерката Анита Ангеловска – Бежоска за инволвираност со пропаѓањето на ...
| | веќе видена | слични

Народната банка и гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, преку соопштение објавија дека целосно ги отфрлаат неточните наводи и квалификации ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Здружението Оштетени штедачи, во најновата реакција во јавноста велат дека со години, Народната банка, односно гувернерката Анита Ангеловска Бежоска, ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од здружението на оштетени штедачи на Еуростандард, велат дека со години, Народната банка односно гувернерката Анита Ангеловска Бежоска ја толерирале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 340 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Досега во повеќе наврати известувавме дека може да се добие од нашата вакцина, но од Владата не покажаа интерес за тоа, велат од Руската амбасада во Скопје. – ...
сите 121 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУРОСТАНДАРД БАНКА: Ексминистерката Нина Ангеловска навреме си ги подигнала сопствените пари, но заглави 40.000 евра народни пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: