Трамп-првиот американски претседател отповикан двапати во еден мандат


6 копии
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп наводно деновиве разговарал со своите најблиски соработници за формирање на нова политичка партија во настојувањето да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД во заминување Доналд Трамп во последните неколку дена разговарал со неговите соработници за основање нова партија, пишува „Волстрит ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Блокирањето напрофилите на актуелниот американски претседател Доналд Трамп на социјалните мрежи и тоа со одлука на раководство на компаниите е „лекција за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 350 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп-првиот американски претседател отповикан двапати во еден мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: