Претставничкиот дом по вторпат изгласа импичмент на Трамп


6 копии
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп наводно деновиве разговарал со своите најблиски соработници за формирање на нова политичка партија во настојувањето да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД во заминување Доналд Трамп во последните неколку дена разговарал со неговите соработници за основање нова партија, пишува „Волстрит ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Блокирањето напрофилите на актуелниот американски претседател Доналд Трамп на социјалните мрежи и тоа со одлука на раководство на компаниите е „лекција за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Првата фаза од пописот се одвива тековно, согласно со пропишаните безбедносни протоколи и според властите и надлежните институции, нема причина тој да се ...
сите 618 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето доверба во Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ повторно е фатено во лаги дека ...
сите 246 | | | веќе видена

Во вчерашното гостување на Сител ТВ во Дневникот, министерот за здравство Венко Филипче најави дека во недела се очекува да пристигнат првите количини од ...
сите 563 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 23 | | | веќе видена

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 618 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претставничкиот дом по вторпат изгласа импичмент на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: