Заев се состана со министрите по страшниот извештај на УНЕСКО


Нема да биде катастрофа ако Охрид се најде на Листата на светско наследство во опасност на УНЕСКО, напротив, ќе се подигне нивото на степенот на заштита, рече ...
| | веќе видена | слични

За министерката за култура Ирена Стефова не е катастрофа доколку УНЕСКО го избрише Охридскиот регион од листата на светско природно и културно наследство и го ...
| | веќе видена | слични

Според министерката, која по службена должност е и претседателка на комисијата за УНЕСКО, ваквата евентуална одлука треба да поттикне повисока свест кај ...
| | веќе видена | слични

За да се спречат активности кои негативно влијаат врз исклучителната универзална вредност на природното и културното наследство во Охридскиот Регион, во текот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на оваа година Министерството за транспорт и врски ќе донесе ДУП од државно значење за целото крајбрежје на Охридското Езеро, со што се очекува да се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Неопходност од преземање итни мерки и активности, како и највисока подготвеност на сите чинители вклучени во процесот за да се отстранат опасностите по ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поништени се плановите и проектите за ски центар и пат низ Националниот парк Галичица, како старите проекти за туристичко-развојните зони кои на ниту еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе биде решен. „Во интерес е и на Вашингтон и на Брисел ...
сите 308 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 217 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 130 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се состана со министрите по страшниот извештај на УНЕСКО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: