Мартин Серафимов: Кога се игра за Македонија, се игра за победа!


2 копии

Македонската репрезентација денеска го одигра првиот натпревар од втората фаза на Светското првенство во ракомет против репрезентацијата на Словенија. Нашата ...
| | веќе видена | слични

Фото:РФМ Слично како и Мартин Томовски, селекторот Данило Брестовац беше разочаран од конечниот исход на натпреварот против Словенија во главата фаза на ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац смета дека поразот десет разлика од Словенија не е реална слика за случувањата на ...
| | веќе видена | слични

И третиот пораз на Светското првенство во Египет, македонската репрезентација го претрпе со двоцифрена разлика. На стартот од главната фаза на Мундијалот, ...
| | веќе видена | слични

Македонија со пораз од Словенија од 21-31 стартуваше во главната фаза на Светското првенство во Египет. Селекторот на нашата репрезентација Данило Брестовац ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац, смета дека поразот од Словенија од 10 гола разлика, не ја отслискува реалната слика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе биде решен. „Во интерес е и на Вашингтон и на Брисел ...
сите 309 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 324 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација го заврши својот настап на прескромното Светско првенство кое го одигра, а кое ќе остане запаметено и по нашиот најслаб ...
сите 444 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 217 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мартин Серафимов: Кога се игра за Македонија, се игра за победа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: