И покрај договорот да нема групирање, Вевчанските василичари излегоа на улица и ја навредуваа полицијата, велат од МВР


Традиционалниот Вевчански карневал денеска се одржа под силно полициско обезбедување и судир помеѓу полицијата и маскираните вевчанци. Полицијата се обиде да ...
| | веќе видена | слични

Во инцидентот со палењето на бугарскот знаме што предизвика остри реакции во јавноста и демарш од Бугарија, се идентификувани три лица и во соработка со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѓорѓи Влајнкиноски, лицето кое што беше уапсено поради настаните на 13 јануари во Вевчани, каде што беа испратени специјалци, вчера бил на четиричасовен распит ...
| | веќе видена | слични

Уапсено лице од судирот со полицијата во рамки на Вевчанскиот карневал, денес се огласи на својот фејсбук профил каде посочи дека бил на распит 4 часа и во ...
| | веќе видена | слични

Единствениот уапсен од полицијата за карневалот во Вевчани бил испрашуван четири часа во полициска станица во Струга за настаните на 13 јануари кога МВР ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, од политички причини сакаа инцидент и сензационалност, оцени министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во ...
| | веќе видена | слични

Коментирајќи ја полициската интервенција на Вевчанскиот карневал, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денес изјави дека ништо спектакуларно не се ...
| | веќе видена | слични

По завчерашната интервенција на полицијата да се спречи одржувањето на Вевчанскиот карневал без почитување на задолжителните мерки за заштита од Ковид-19, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 350 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И покрај договорот да нема групирање, Вевчанските василичари излегоа на улица и ја навредуваа полицијата, велат од МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: