Милошоски: Единствен карневал кој што е дозволен во оваа држава е само карневалот во Владата


Она што се случи денеска во Вевчани, еден карневал кој е традиција веќе 1400 години, кој не бил забранет ниту во Османлиско време ниту во било која окупација, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски ќе се повлече од својата позиција ако има политички притисоци при анализата и објавување на ...
| | веќе видена | слични

Власта денеска ќе направи нов обид да го донесе законот за попис кој ја подели јавноста но и партиите. И за едните и другите е заедничко дека попис треба да ...
| | веќе видена | слични

Пописот е важен во секое општество и е алатка, инструмет за да обезбеди огромен сет на податоци кои се потребни за креирање на развојни политики од централно, ...
| | веќе видена | слични

Во законот имаше рок дека податоците ќе се објават за шест месеци, сега го нема. Знаете зошто затоа што ќе ги има за три, се надевам дека пред или до први ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 422 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Единствен карневал кој што е дозволен во оваа држава е само карневалот во Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: