Црн рекорд во САД: 4.300 смртни случаи од Ковид-19 за еден ден


Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ на гостувањето во емисијата „Добро утро Србија“, Хепи ТВ, зборуваше за теми кои се од интерес на сите граѓани. Премиерката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата не е само дојди и купи ги вакцините и толку, туку потребен е план и регистрација, рече српската премиерка Ана Брнабиќ во нејзиното гостување за ...
| | веќе видена | слични

Српската премиерка Ана Брнабиќ за ТВ „Хепи“ изјави дека земјата е подготвена да испрати 8.000 вакцини во Северна Македонија и дека се работи за надминување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Србија сака да им помогне на околните земји во однос на вакцинацијата против коронавирусот, потсетувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ во гостување во емисијата „Добро утро Србијо“на Хепи ТВ зборувала за жешките теми, кои ги интересираат граѓаните, јавува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската премиерка Ана Брнабиќ, во гостувањето во емисијата „Добро утро Србија“ изјави дека нејзината земја има договор со македонскиот премиер Зоран Заев и со ...
| | веќе видена | слични

Српската премиерка Ана Брнабиќ објави дека до утрово во Србија биле вакцинирани 50.000 луѓе. „Утрово, околу осум ипол, ја надминавме бројката од 50.000 ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со пандемијата со коронавирусот во државата се стабилизира, бројот на новорегистрирани случаи и на починати е намален, расте бројот на оздравени. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски вели дека се шокирал кога утрово на српска телевизија од српската премиерка Ана Брнабиќ дознал дека предвидените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 350 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црн рекорд во САД: 4.300 смртни случаи од Ковид-19 за еден ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: