Во Србија 2.267 новозаразени со коронавирус, 25 починати

7 копии

Во периодот од март до октомври минатата година, во земјите на Европската унија починале 297.500 повеќе луѓе, отколку во истиот период од 2016 до 2019 година, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Црна Гора во последните 24 часа се пријавени девет смртни случаи, меѓу кои и едно лице старо 25 години, и 351 новозаразени лица, соопштено е вечерва од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот национален институт за статистички и економски студии (ИНСЕЕ), ја претстави демографска проценка на земјата, потресена од прекумерната смртност ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Хрватска има 902 нови случаи на зараза со корона вирусот, а бројот на активни изнесува 3.481. Меѓу нив 1.603 пациенти се на болничко ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија во последните 24 часа со повеќе од 11.000 тестирања, потврдени се 1.689 нови случаи на заразата со коронавирусот, со што продолжуваат позитивните ...
| | веќе видена | слични

Шпанија во вторникот забележа многу висока инциденца на заразени со коронавирусот, Ирска има највисок број починати од почетокот на пандемијата, а во Франција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Косово изминатото деноноќие се регистрирани нови девет смртни случаи како последица на Ковид-19, а во истиот период има и 294 нови случаи на зараза, кај кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 431 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија 2.267 новозаразени со коронавирус, 25 починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: