Турците беа пресилни, но шансите за ЕП се уште се реални (фотогалерија)


Македонија не успеа да стигна да забележи победа на вечерашниот дуел со Турција, триумф со кој нашите „спартанци“ широко ќе си ги отвореа вратите за пласман на ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, ги прими македонските одбојкари и претставниците на Одбојкарската федерација на Македонија, по ...
| | веќе видена | слични

Поенот на капитенот на најдобрата македонска одбојкарска репрезентација е прогласен за најдобар потег, акција во евроквалификациите. Потсетување дека успеавме ...
| | веќе видена | слични

Македонската одбојкарска репрезентација, во саботата, избори пласман на Европското првенство. Денес големиот успех им го честиташе првиот човек на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС), Наумче Мојсовски денеска организираше прием по повод пласманот на македонската одбојкарска репрезентација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Одбојкарската федерација на Македонија, Петар Јовановски заедно со играчите Ристо Николов и Владо Милев денеска беа примени од директорот на ...
| | веќе видена | слични

Одбојкарската репрезентација на Македонија беше на прием во Агенцијата за млади и спорт по големиот успех и пласманот на Европското првенство. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 350 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Египет со одлично одиграно второ полувреме, а нерешените 25-25 им беа доволни за пласман во четвртфиналето на Светското првенство во ...
сите 471 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 145 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев соопшти дека контактирал со српската премиерка Ана Брнабиќ и дека упатил и втора молба до „Фајзер“ за согласност да се извезат од Србија ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турците беа пресилни, но шансите за ЕП се уште се реални (фотогалерија)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: