Голема победа по продолжение во Гевгелија, Пелистер останува лидер

ТФТ и Пелистер приредија фантастичен дуел на „Кале“ во Првата македонска кошаркарска лига. Најпријатното изненадување во мак-баскетот, новалијата ТФТ стигна до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе биде решен. „Во интерес е и на Вашингтон и на Брисел ...
сите 308 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 302 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Македонија со пораз од Белорусија од 30-26 го заврши настапот на Светското првенство во Египет. Поранешниот македонски репрезентативец Горан Ѓоргоноски како ...
сите 301 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско Езеро познато во јавноста како ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема победа по продолжение во Гевгелија, Пелистер останува лидер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: