550.000 нови корисници за само 4 дена: Луѓето „полудеа“ по руската апликација

„Телеграм“ за кратко време стана втора најбарана апликација во САД, а во последните 72 часа добила дури 25 милиони нови корисници. Повеќе од половина од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако сакате да имате посигурна опција, користете ги паралелно WhatsApp и Signal, советува експерт за компјутерска безбедност. Поради бранот на критики, WhatsApp ...
| | веќе видена | слични

Сноуден и Маск нè советуваат да ја избришеме апликацијата „Вацап“, пренесуваат медиумите. Апликацијата за размена на пораки бара од корисниците до 8 февруари ...
| | веќе видена | слични

Официјалните податоци на Тесла покажуваат дека нивните автомобили, додека се управуваат од автопилот, учествуваат во сообраќајни несреќи на секои 3,45 милиони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

550.000 нови корисници за само 4 дена: Луѓето „полудеа“ по руската апликација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: