ЕК ги предупреди земјите-членки да не се обидуваат сами да набавуваат вакцина

Комесарката за здравство на Европската Унија, Стела Киријакидес, ги предупреди земјите-членки на ЕУ да не се обидуваат да склучат одделни договори за набавка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на заразените од Ковид-19 во земјава се намалува. Државава ги очекува најавените вакцини од Србија, а за овој процес се очекува солидарност и од земјите ...
| | веќе видена | слични

Македонија се уште ги очекува 8.000 вакцини од СрбијаОд политичарите прв ќе се вакцинира министерот за здравство Венко ФилипчеЕК заклучи дека потребна е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на заразените од ковид-19 во земјава се намалува, а по празничниот период се враќа работното време на угостителските објекти засега до 21 часот и ...
| | веќе видена | слични

Македонија се уште нема вакцини против коронавирусот, но има фрижидер за чување и план за вакцинација, а како што вчера изјави премиерот Зоран Заев, најпрво ќе ...
| | веќе видена | слични

8.000 дози вакцини од производителот Фајзер, што Македонија ќе ги добие од соседна Србија се наменети за сите здравствени и медицински работници, а во од ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Северна Македонија ги очекуваат вакцините против Ковид-19. Штом ќе биде достапна во земјава, први ќе ја примат лекарите, медицинскиот персонал и ...
| | веќе видена | слични

На утрешната видеоконференција, лидерите на земјите членки на ЕУ ќе разговараат за солидарноста на ЕУ со трети земји кога станува збор за испораката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе биде решен. „Во интерес е и на Вашингтон и на Брисел ...
сите 308 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 303 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК ги предупреди земјите-членки да не се обидуваат сами да набавуваат вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: