Османи побара од Милошоски да ја закаже и седницата на Комисијата за надворешна политика за амбасадорите


Министерот за надворешни работи Бујар Османи на претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика Антонио Милошоски му порача дека е подготвен низ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продолжуваат разговорите со Бугарија околу конкретни проекти, но Владата е со јасен став дека за Македонците, македонскиот јазик и идентитет нема простор за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Тоа е акциски план на секторска основа, каде што преку повеќе сектори, каде што очекуваме да биде усвоен на првата Меѓувладина конференција помеѓу Бугарија и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секаде каде што има какви било коментари, а задираат во нашиот македонски идентитет и македонски јазик, апсолутно не разговараме, изјави денеска на ...
| | веќе видена | слични

Акцискиот план за спроведување на договорот со Бугарија не е усогласен, тоа е акциски план на секторска основа, каде што преку повеќе сектори, каде што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев очигледно дека ниту сопствената влада не ја известува за одлуките кои ги носи во проблемот со Бугарија. Контрадикторни и неусогласени се ...
| | веќе видена | слични

Разговорите помеѓу Бугарија и С. Македонија ќе продолжат по априлските парламентарни избори во Бугарија. – Процесот на официјални преговори заврши. Јас верувам ...
| | веќе видена | слични

За деталите од размената на идеи меѓу работните групи и министрите за надворешни работи на Македонија и Бугарија, за нонпејперот, нашето последно размислување ...
| | веќе видена | слични

Дали Скопје и Софија ги спуштија стрелите и постигнаа консензус зад затворени врати? Што содржи Акцискиот план кој ќе се реализира во следниот период, а кој го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе биде решен. „Во интерес е и на Вашингтон и на Брисел ...
сите 310 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација го заврши својот настап на прескромното Светско првенство кое го одигра, а кое ќе остане запаметено и по нашиот најслаб ...
сите 260 | | | веќе видена

Словенија прокоцка голема предност на почетокот на второто полувреме (15:10), го врати Египет во живот и на крајот не успеа да го победи домаќинот на ...
сите 221 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи побара од Милошоски да ја закаже и седницата на Комисијата за надворешна политика за амбасадорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: