Мицко Дамњановски е назначен за нов уметнички раководител на Националната опера и балет

 Националната опера и балет информира дека е назначен нов уметнички раководител на Операта, Мицко Дамњановски. Дамњановски доаѓа на местото на диригентката ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Антонио Илиоски уште од шест годишна возраст покажал љубов кон музиката и одлучил да се посвети на музичка кариера. Со виолончелото се запознал кога се запишал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со пораз ја стартуваше втората фаза од шампионтатот во Египет нашата репрезентација против стариот познаник Словенија, натпревар во кој нашата селекција загуби ...
сите 38 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека на средбата со словенечкиот премиер Јанез Јанша била потенцирана недвосмислената поддршка ...
сите 207 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 250 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицко Дамњановски е назначен за нов уметнички раководител на Националната опера и балет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: