ТК Прилеп ќе го откупи договорениот тутун од Далија, а вишокот ќе се откупи по 15 февруари

Тутунски комбинат Прилеп ќе ги откупи количините што ги има договорено Далија Табак со своите кооперанти но не ги обезбеди потребната финансиска гаранција да ...
| | веќе видена | слични

Владата отиде до крај со одлучноста - не им помога на тутунарите, само ги лаже и покрај бројните протести и молби на тутунарите за да се реши нивниот проблем, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од денеска тутунарите може да го пријавуваат вишокот тутун во подрачните единици на Министерството за земјоделство. Ова е дел од договорот постигнат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 350 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТК Прилеп ќе го откупи договорениот тутун од Далија, а вишокот ќе се откупи по 15 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: