Дали Бугарија ќе го смени ставот кон Македонија по изборите?


Прашањето повеќе не е дали Северна Македонија ќе стане членка на ЕУ, туку кога тоа ќе се случи и дотогаш Холандија ќе продолжи критички да ги следи неопходните ...
| | веќе видена | слични

Од Софија стигнуваат пораки во кој случај тие би можеле да го тргнат ветото за преговорите на земјава со Европската Унија. Потпретседателката на Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

Шефовите на дипломатските мисии на земјите-членки на еу во земјава предводени од евроамбасадорот Дејвид Гир, на редовниот годишен состанок со премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија има цврста и консензуална позиција во однос на Македонија, но земјата ја испушти шансата и изгуби многу време, а не успеа да ги убеди европските ...
| | веќе видена | слични

Постојат само две опции за Бугарија да даде зелено светло за преговарачката рамка за Северна Македонија со ЕУ, со кои треба да се вметнат бугарските барања за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 422 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Бугарија ќе го смени ставот кон Македонија по изборите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: