10-тото јубилејно издание на BIWC – Балкански интернационален вински натпревар 2021 година во Македонија

2 копии

Десеттото јубилејно издание на BIWC – Балкански интернационален вински натпревар ќе се одржи помеѓу 2-ри и 4-ти јуни годинава во Скопјe, а Балканскиот фестивал ...
| | веќе видена | слични

Во оваа година на пандемија и затворени граници, кога не само училишните часови и дел од спортските турнири, почнаа да се одржуваат он-лајн натпревари во ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 485 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 655 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10-тото јубилејно издание на BIWC – Балкански интернационален вински натпревар 2021 година во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: