Националната гарда што ќе го обезбедува Капитол за инаугурацијата на Бајден ќе биде вооружена


Силите на Националната гарда кои се моментално распоредени во Вашингтон за да помогнат во зајакнувањето на безбедноста околу зградата на Капитол за Денот на ...
| | веќе видена | слични

И покрај бројните бариери и огради на улиците околу американскиот Капитолот, многумина се обидоа да пристигнат на инаугурацијата на Џо Бајден денеска во ...
| | веќе видена | слични

Церемонијата на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден помина мирно во Вашингтон и главните градови на сојузните држави и покрај ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Врховниот суд на САД беше евакуиран поради закана со бомба на денот на инаугурацијата на новоизбраниот претседател eо Бајден. Присуството на припадници на ...
| | веќе видена | слични

Традиционалниот ручек е веќе откажан и луѓето нема да доаѓаат на церемонијата. Церемонијата на инаугурацијата се одржува под зголемена безбедност по упадот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По немирите во Капитол, Вашингтон се подготвува за инаугурацијата на Џо Бајден со екстремни безбедносни мерки - затворање на улиците, поставување огради со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјални претставници на американската одбрана изразија загриженост за можни инсајдерски напади или други видови на закани од редовите на безбедносните сили ...
| | веќе видена | слични

Пред инаугурацијата на новиот претседател Џо Бајден, 12 припадници на Националната гарда беа отстранети од должност откако беше утврдено дека се поврзани со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се што ВМРО-ДПМНЕ прави со месеци, и овде во Собранието е деструкција, неодговорно дејствување на штета на граѓаните и државата и безобразно ширење невистини. ...
сите 294 | | | веќе видена

Првата фаза од пописот се одвива тековно, согласно со пропишаните безбедносни протоколи и според властите и надлежните институции, нема причина тој да се ...
сите 401 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 538 | | | веќе видена

Досега во преговорите со Република Бугарија не е разговарано бугарската етничка заедница да биде вметната во нашиот Устав и нема такво барање од бугарските ...
сите 213 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена

Вчера повторна згасна млад живот како последица на короната. Почина пациент од Скопје на возраст од само 39 години. Засега нема информации дали имал претходни ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Националната гарда што ќе го обезбедува Капитол за инаугурацијата на Бајден ќе биде вооружена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: