Ако до 22 јануари не се усогласи акцизата за екстралесното гориво, пак ќе почнат манипулациите

Уредбата за изедначување на акцизата на екстра лесното гориво со таа на дизелот истекува на 22 јануари, до кога пратениците имаат време да извршат усогласувања ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со Ковид 19 повлекува инфлација и предизвика пораст на цените. Животот постепено станува поскап, а парите ја немата истата вредност како претходно. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од синоќа на полноќ се зголемија цените и на дизелот и на бензините во земјава. Бензинот Еуросупер БС-95 и дизелот поскапеа за по еден денар по што литар ...
| | веќе видена | слични

Од синоќа на полноќ возиме на поскапи горива. Се зголемија цените и на дизелот и на бензините. Бензинот Еуросупер БС-95 и дизелот поскапе за еден денар по што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народот со години ја плаќа казната за владеењето на Заев. Двојното покачување на акцизата ја намалува конкурентната моќ на економијата, но и буџетот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со пораз ја стартуваше втората фаза од шампионтатот во Египет нашата репрезентација против стариот познаник Словенија, натпревар во кој нашата селекција загуби ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако до 22 јануари не се усогласи акцизата за екстралесното гориво, пак ќе почнат манипулациите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: