Razer работи на футуристичка маска со N95 заштита, RGB и гласовна проекција


Зборувањето со пријател коj e заразен со коронавирус може да биде опасно како кашлањето од близина а тоа е така благодарение на честичките на вирусот што траат ...
| | веќе видена | слични

Зборувањето со пријател кој е заразен со коронавирус може да биде опасно исто како кашлањето благодарение на честичките што се исфрлаат, покажува истражување ...
| | веќе видена | слични

Од 18 јануари, во германската покраина Баварија станаа задолжителни маските за лице ФФП2. Граѓаните мора да носат маски од овој вид додека користат јавен ...
| | веќе видена | слични

Експертите велат дека има многу цврсти докази дека носењето маска е многу корисно во оваа епидемија на Ковид-19. Според најновото научно резиме на Центрите за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Истражување во Германија за движењето на честичките во воздухот во затворен прсотор покажа дека постои мал ризик од инфекција со коронавирус во добро ...
| | веќе видена | слични

Научната студија, спроведена во концертната сала „Концертхаус“ во Дортмунд, со 1.500 седишта, траела три дена во ноември годинава, организирана од Институтот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ново истражување во Германија за движење на честички во воздухот во затворен простор покажа дека постои незначителен ризик од инфекција во добро проветрени ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Razer дизајнираше проѕирна заштитна маска N95 која го засилува човечкиот глас, а исто така е отпорна на вода и гребнатини. Razer тврди дека ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 523 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 366 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 263 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Razer работи на футуристичка маска со N95 заштита, RGB и гласовна проекција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: