Захариева: Емоциите во Скопје и Софија мора да се смират за да се најде решение


Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секаде каде што има какви било коментари, а задираат во нашиот македонски идентитет и македонски јазик, апсолутно не разговараме, изјави денеска на ...
| | веќе видена | слични

Акцискиот план за спроведување на договорот со Бугарија не е усогласен, тоа е акциски план на секторска основа, каде што преку повеќе сектори, каде што ...
| | веќе видена | слични

„Тоа што ме информираше министерот Бујар Османи е дека на господинот Александар Литовски му завршува договорот во Историската комисија и тој не сака да го ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара премиерот Зоран Заев и владата да одговорат за како што велат „тајната смена“ на уште еден член на Комисијата за историски и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев должи одговори зошто е сменет член на историската Комисија, посочи денеска на прес-конференција потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
| | веќе видена | слични

 На средбата во скратен формат, како што дознава Канал 5 нема да има материјална расправа.  Целиот фокус ќе биде ставен во обид да се надминат недоразбирањата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Зоран Заев далеку од очите на македонската јавност, смени член на историската комисија со Бугарија. Воедно, министер од владата на Бојко Борисов јавно соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Тоа е акциски план на секторска основа, каде што преку повеќе сектори, каде што очекуваме да биде усвоен на првата Меѓувладина конференција помеѓу Бугарија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захариева: Емоциите во Скопје и Софија мора да се смират за да се најде решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: