ВИДЕО | Сара Климоска: Нема формула за успешна улога, но она што е неминовно е многу работа и посветеност


Македонската актерка Сара Климоска е избрана меѓу 10-те најдобри актерски таленти во Европа за годинава на 71. Берлинале и ќе ја добие наградата „Шутинг старс“ ...
| | веќе видена | слични

„Оскарот“ често е критикуван поради некои одлуки во минатото. Понекогаш и многу оправдано. Некои од филмовите што ја добиле наградата брзо се заборавени, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кината можат да преживеат само со иновации и со субвенции Пандемијата и наглиот пад на приходите само го забрзаа прашањето што филмаџиите и киноменаџерите веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од компанијата „Нетфликс“ ветуваат дека ќе се обидат да нѐ забавуваат оваа година, пренесува „Си-Ен-Ен“. Стриминг сервисот ги објави плановите за оваа година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Netflix“ ветува дека ќе се обиде да не забавува оваа година. Стриминг платформата вчера објави дека има план секоја седмица да објавува нов филм, во следните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе биде решен. „Во интерес е и на Вашингтон и на Брисел ...
сите 308 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 303 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Сара Климоска: Нема формула за успешна улога, но она што е неминовно е многу работа и посветеност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: