ПЕТРОВ: Аман! Коѕиас не не’ брани, туку ни набива рогови!

Освен што дели државјанства на Македонци со бугарска „самосвест“ доделува и „златни“ но и пасоши за „посебни заслуги“ Бугарија не доделува државјанства само на ...
| | веќе видена | слични

Назначувањето на медијатор меѓу Скопје и Софија е дипломатски потег што мора да демонстрира подготвеност за преговори, но од друга страна може да биде и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана и Вицепремиер на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју во емисијата „Лице в лице“ на „БТВ“, зборуваше за претстојните парламентарни ...
| | веќе видена | слични

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Красимир Каракачанов продолжува со обвинувањата и пртисоците кон Македонија. Во своето последно интервју за Бугарската национална телевизија вели дека ...
| | веќе видена | слични

Вратата за Македонија не е затворана, но Бугарија нема намера да се откаже од своите барања. Контраверзниот бугарски министер и вицепремиер Красимир ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија е најромантичниот, но и најтрагичниот дел од нашата историја, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов. Тој повтори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 481 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 427 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕТРОВ: Аман! Коѕиас не не’ брани, туку ни набива рогови!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: