Комплетна реконструкција на СВР Куманово, ПС Ресен и ПО Ростуше


4 копии

Денеска во зимско-рекреативниот центар на Министерството за внатрешни работи на Пониква беа презентирани четири показни вежби од страна на Единицата за брзо ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што соопшти МВР, на изведувањето на показните вежби на елитните единици на МВР во Пониква присуствуваа и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление кој се одбележува уште од вториот век. На овој ден, според христијанското предание, Свети Јован ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За првпат, поради пандемијата со Ковид-19, ќе биде прекината вековната традиција на положување на крстот во светите водиФаќањето на крстот значи соединување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апликацијата функционира, надминати се проблемите во процесот на регистрација. Дијаспората успешно се попишува“, одговорија од тимот на „Scalefocus“, фирмата ...
сите 444 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 524 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 182 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 396 | | | веќе видена

Претставниците на здруженијата на Бугари во Македонија да ги контактираат пописните органи и да побараат графа за да се изјаснат како сакаат на овој попис, ...
сите 131 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 341 | | | веќе видена

- Заев дуваше балон дека ќе презентира голем акциски план против корупцијата, а никаде не слушнавме до каде е со постапката за парите во „Рекет“, во која ...
сите 288 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комплетна реконструкција на СВР Куманово, ПС Ресен и ПО Ростуше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: