„Епл“ и „Хјундаи“ ги здружуваат силите за самоуправувачки електричен автомобил

Јужнокорејскиот производител на автомобили „Хјундаи“ и американскиот технолошки гигант „Епл“ наскоро би можеле да го финализираат договорот за производство на ...
| | веќе видена | слични

Тековната 2021 година започна, можеме да кажеме, многу интересно. На крајот на првата недела од јануари, Елон Маск (Тесла, Спејс Икс) стана најбогатиот човек ...
| | веќе видена | слични

Технолошкиот и бизнис могул Елон Маск откако кратко го освои врвот како најбогат човек на планетата повторно се спушти на второто место откако по промената на ...
| | веќе видена | слични

Илон Маск, претприемачот на „Тесла“ и на „Спејс екс“, стана најбогатата личност во светот, откако неговото богатство надмина 185 милијарди долари, надминувајќи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сопственикот на компаниите Tesla и SpaceX, Илон Маск, кој неодамна беше прогласен за најбогат човек на светот, повторно се најде на второто место на листата, ...
| | веќе видена | слични

По краткиот престој на врвот на листата на најбогати, милијардерот Илон Маск повторно е втора најбогата личност во светот. Неговото богатство падна за речиси ...
| | веќе видена | слични

Акциите на неговата компанија за производство на електричните возила „Tesla“, вчера се намалиле за речиси осум отсто. Сопственикот на компаниите „Tesla“ и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувани, Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 76 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 725 лица ...
сите 462 | | | веќе видена

Во паника од аферите кои на дневна основа и се случуваат на власта на СДСМ се обидуваат да измислуваат и подметнуваат со цел да дефокусираат ама тоа нема да им ...
сите 628 | | | веќе видена

Во однос на граѓаните кои немаат државјанства, со став излезе Хелсиншкиот комитет за човекови права (ХК). Тие подготвија правно мислење во однос на ...
сите 205 | | | веќе видена

Денеска на седница на Влада е Законот за здравствена заштита со чии измени предлагаме цените во приватните болници да бидат изедначени со референтните цени ...
сите 111 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 58 | | | веќе видена

Вчера имавме онлајн состанок на кој разговаравме со членовите од Антикорупциска комисија за одредени предмети, ситуации, посебно поврзани со Деталните ...
сите 102 | | | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 80 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Епл“ и „Хјундаи“ ги здружуваат силите за самоуправувачки електричен автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: