Како е да се биде наставник во време на Ковид-19, со што се соочуваат учениците?

Привикнувајќи се на новата реалност или пак новото „нормално“, ученците оваа учебна година се привикнуваат на еден нов вид настава. Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Наместо старт на второто полугодие од учебната година, средношколците најавуваат дека наставата ќе ја бојкотираат доколку не бидат прифатени нивните барања за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Безидејното ВМРО-ДПМНЕ предводено од губитникот Христијан Мицкоски продолжува со деструкцијата и обидите да ги закочи реформите. Последен доказ за тоа е ...
| | веќе видена | слични

Последен доказ за тоа е најавениот протест на Независниот синдкат за образование и наука и нивните неосновани барања. Јавноста треба да знае дека овој синдикат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре завршува зимскиот распуст на учениците, а средношколците од четврток 21 јануари најавуваат бојкот на наставата. Како што велат средношколците бојкотот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 349 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

За прв пат после долг период бројот на активни случаи во земјава се симна под 10 илјади. Тоа според лекарите е добра вест за земјава. Како што соопшти ...
сите 573 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како е да се биде наставник во време на Ковид-19, со што се соочуваат учениците?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: