Зголемени увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи

3 копии

На денешната седница на Влада, на предлог на Министерството за економија, донесена е одлука за укинување на увозните давачки - царинските стапки за 71 одделни ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на индустријата за преработка на овошје и зеленчук посочуваат дека извозните потенцијали на земјата не се искористени, иако оваа гранка во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во ноември 2020 година продажните цени на производителите на индустриски производи вкупно се повисоки за 0,3 отсто на месечно ниво, а за 0,4 отсто на годишно ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Државниот завод за статистика, цената на моторниот бензин се намалила за 2,8 отсто на месечно ниво и за 39,8 отсто на годишно ниво, додека ...
| | веќе видена | слични

Во ноември 2020, во споредба со октомври 2020 година, продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, се повисоки во секторот Рударство и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Компромиси за правдата нема и нема да има. Ако си грешел – ќе одговараш, објави премиерот Зоран Заев вечерва на Фејсбук. – Од земја којашто беше режим, ...
сите 556 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби утре повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
сите 131 | | | веќе видена

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број ...
сите 457 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 108 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемени увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: