Форд затвора три фабрики во Бразил

5 копии
3 копии

Само четири дена откако стана јасно дека канадската компанија Алиментејшн Куше-Тард (Alimentation Couche-Tard) е подготвена да го преземе францускиот Карфур, ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејскиот производител на автомобили „Хјундаи“ и американскиот технолошки гигант „Епл“ наскоро би можеле да го финализираат договорот за производство на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во одговор на новинарско прашање појасни дека веднаш откако тој ја добил информацијата од Вилма Русковска дека ...
сите 544 | | | веќе видена

Трет ден се собираат потписи под мотото ,,Стави потпис за вистински попис” низ градовите во Македонија. Денеска на пунктот на плоштадот Крушевска Република, ...
сите 220 | | | веќе видена

Преку финансиската поддршка за исплата на плати изминатиот период во државата се спасени стотици илјади работни места и се помогнаа илјадници домашни ...
сите 221 | | | веќе видена

Бедри Ајдари, роднина на еден од обвинетите во „Монструм" рече дека се незадоволни од пресудата и повика на протест во петок. Тој во изјава за медиумите пред ...
сите 131 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 109 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 233 | | | веќе видена

Телевизија 24 побара став од Европската Комисија, за бегството на екс-шефот на тајната полиција Сашо Мијалков. Прашавме - Каква порака испраќа официјален ...
сите 63 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска репрезентација оствари две победи на турнирот во Перм, меѓутоа тоа на крајот не се покажа како доволно за да дојдеме до билет за ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форд затвора три фабрики во Бразил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: