Форд затвора три фабрики во Бразил

5 копии
3 копии

Само четири дена откако стана јасно дека канадската компанија Алиментејшн Куше-Тард (Alimentation Couche-Tard) е подготвена да го преземе францускиот Карфур, ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејскиот производител на автомобили „Хјундаи“ и американскиот технолошки гигант „Епл“ наскоро би можеле да го финализираат договорот за производство на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонските граѓани цели два дена се буквално „малтретирани“ со веста за запленетата дрога, но и со дилемите дали во шверцот учествувале или не луѓе блиски до ...
сите 239 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 137 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
сите 313 | | | веќе видена

Над 6 000 текстилни работници во земјава минатата недела се испратени дома, на колективен одмор, кој ќе им трае две недели. Бизнис секторот оваа одлука, која ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форд затвора три фабрики во Бразил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: