Нуркачи ги пребаруваат остатоците од урнатиот Боинг 737


Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
| | веќе видена | слични

Индонезиските нуркачи го пронашле куќиштето од уредот за снимање гласови во кабината на авионот кој се урана во Јаванското море минатата недела, но и понатаму ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Пронајдена е една од двете црни кутии на патничкиот авион што се урна во морето по полетувањето од Џакарта. – Пронајден е ФДР (снимач на податоци за летот) – ...
| | веќе видена | слични

Авионот полетал во саботата од Џакарта кон градот Понтијанак на островот Борнео и кратко по полетувањето контролната кула изгубила контакт со леталото. ...
| | веќе видена | слични

Индонезиските власти денес распоредиле повеќе лица и опрема и ја продолжиле акцијата за пребарување со цел да ги најдат црните кутии од патничкиот авион кој се ...
| | веќе видена | слични

Малиот остров Ланканг во близина на Џакарта стана база за акцијата за спасување откако индонезискиот авион „Сривијаја 182“, кој се движел кон градот Понтианак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната седница на Собранието се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој зборуваше за законот за попис, методологијата за ...
сите 368 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 181 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 74 | | | веќе видена

Германија ја реафирмираше поддршката за отворање на преговорите за пристапување на Северна Македонија со ЕУ. Бугарија пак со порака да се смират емоциите на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нуркачи ги пребаруваат остатоците од урнатиот Боинг 737

Од:
До кого (е-маил):
Порака: